هر دقیقه یک کارآفرین متولد می‌شود. همه، از جمله خود شما، کارآفرینی را تجسم می‌کنند. اما برای بهره‌گیری کامل از مهارت‌های مورد نیاز برای اداره یک شرکت، فروش، مدریت سرمایه انسانی‌ و … به پرورش توانمندی‌های بسیاری نیاز دارید.

چه رئیس یک استارت آپ کوچک باشید، چه برای یک شرکت بزرگ کار کنید، می‌توانید یک کارآفرین باشید، به خصوص در عصری که همه حرفه‌ای‌ها خودشان یک برند هستند! زمانی که شما در حال راه اندازی یک کسب‌وکار هستید، به چیزی بیش از ایجاد، بازاریابی و فروش یک محصول یا خدمات به مشتری نیاز دارید. مهارت‌ها و توانمندی‌هایی برای موفقیت در کارتان باید داشته باشید.

ما لیستی جامع تهیه کرده‌ایم تا به شما کمک کند مهارت کارآفرینی حیاتی مورد نیازتان را شناسایی کنید.

مدیریت مالی

تقریباً پیش نیاز مهارت کارآفرینی این است که با پول خوب باشند، محاسبه ارز و ریال می‌تواند تضمین کند که شرکت شما در طول چرخه‌های رونق و رکود قابل دوام است. در واقع، هر کسب‌وکار کوچکی با دردسرهای فزاینده‌ای روبه‌رو می‌شود، بنابراین سوزاندن سرمایه‌تان در اقلام بیهوده و ضایعات به شرکت شما آسیب می‌زند. با دانستن اینکه چقدر درآمد ایجاد می‌شود، جریان نقدی شما چیست و چه زمانی یک شرکت سودآور خواهید بود، می‌توانید رویای خوداشتغالی را حفظ کنید زیرا می‌توانید درها را به روی تجارت آنلاین یا آفلاین خود باز نگه دارید.

در اینجا چند نکته سریع برای تقویت مهارت‌های مالی آورده شده است:

قهوه صبح 5 دلاری: بسیاری از کارشناسان مالی می‌گویند از خرید قهوه صبح 5 دلاری خودداری کنید. این توصیه درستی برای مردم عادی است، اما برای کارآفرینان، بیشتر به نظم و انضباط شخصی و پرهیز از هزینه‌های بیهوده برای چیزی که می‌توانید در اداره بسازید، مربوط می‌شود.
اهداف (بلند و کوتاه): این احتمالاً در مدل کسب و کار شما وجود دارد، اما همیشه باید اهداف مالی بلندمدت و کوتاه‌مدت خود و شرکتتان را فهرست کنید. باید پیش‌بینی کنید، یک سال بعد یا پنج سال بعد می‌خواهید کجا باشید.
اعتبار: وضعیت اعتباری شرکت شما چگونه است؟ آیا کارت اعتباری تجاری دارید؟ آیا بانک‌ها به شما وام می‌دهند؟ آیا برای تأمین مالی عملیات به وضعیت اعتباری خود وابسته هستید؟ دانستن چگونگی و زمان دسترسی به بازارهای اعتباری نیز اهمیت زیادی دارد.

تفکر استراتژیک

بهترین راه برای بقا و پیشرفت در حوزه کارآفرینی استفاده از استراتژی است. مانند یک بازی شطرنج 4 بعدی زیر آب با چشم بسته و دستبند، مهم است که هر حرکت ممکن را در نظر بگیرید. برای اعلام مات همیشه باید چند قدم از رقیب خود جلوتر باشید. این از طریق تفکر استراتژیک به دست می‌آید و کارکنان شما این انتظار را از رهبری دارند. آیا خودتان را یک متفکر استراتژیک توصیف می‌کنید؟ اگر نه، در اینجا چند نکته برای کار بر روی این مهارت وجود دارد:

از یک الگو استفاده کنید: بسیاری از کارآفرینان الگوهایی دارند و شما حتی نیازی به شناخت آن شخص ندارید تا او را الگوی خود قرار دهید. نگاه کردن به شخص دیگری در دنیای تجارت و استفاده از آنها به عنوان راهنمای خود می‌تواند به شما کمک کند تا راه های جدیدی برای نزدیک شدن به تجارت پیدا کنید.
به ظاهر اکتفا نکنید: نباید روی چیزی که در ظاهر گیج کننده یا واضح به نظر می‌رسد متوقف شوید. شما باید عمق آن را بشکافید تا ببینید زیر آن چه چیزی وجود دارد و گنجینه جدیدی از سوالات را باز کنید.
جعبه پیشنهاد بگیرید: از کارکنان خود درخواست کنید که چند پیشنهاد برای بهبود کسب و کار ارائه دهند. آنها می‌توانند با نوشتن نام یا ناشناس همراه شما باشند.
جلسه طوفان فکری یا برین‌استورم ترتیب دهید: یک جلسه طوفان فکری را با پرسنل خود داشته باشید و ایده‌های دیگران را نیز بشنوید. ممکن است فقط یک جمله تا یک استراتژی جدید مانده باشد.

مدیریت زمان

کارآفرینان پرمشغله برای زمان استرس دارند. منطقی است. آنها در تلاش برای رشد یک شرکت موفق هستند، آنها در حال تلاش برای ایجاد حقوق و دستمزد هستند، آنها در حال مذاکره با یکدیگر هستند، و آنها سعی می‌کنند تعادل کار و زندگی را حفظ کنند. اغلب، هرگز کافی به نظر نمی‌رسد. تنها راه برای کارآفرینان برای زنده ماندن در روز 24 ساعته، اضافه کردن یک یا دو ساعت دیگر به آن است.

آیا برای زمان تحت فشار هستید؟ در اینجا چند توصیه وجود دارد:

اولویت‌بندی: مهمترین کاری که امروز باید انجام شود چیست؟ دومین کار پراهمیت چیست؟ و غیره. با اولویت‌بندی وظایف خود، می‌توانید روی مهم‌ترین کارها تمرکز کنید و به کارهای روزمره برسید.

وقفه‌ها: ممکن است فکر نکنید که کارآفرینان به استراحت نیاز دارند، اما این کار را انجام می‌دهند، به خصوص وقفه‌های فکری. این فواصل کوتاه به شما این امکان را می‌دهد که ذهن خود را پاک کنید و دوباره روی کار در حال انجام تمرکز کنید.

لیست کارهای انجام شده: امروز قرار است چه کاری انجام دهید؟ داشتن فهرستی از کارها می‌تواند به شما این امکان را بدهد که شرکت خود را به طور مؤثرتری اداره کنید و به شما کمک کند اطمینان حاصل کنید که تمام وظایف به طورکامل انجام می‌شوند.

ارتباطات

در سال 2009، هاروارد بیزینس ریویو یک مقاله عالی با عنوان DNA مبتکر نوشت. او پنج مهارت را مورد بررسی قرار داد که کارآفرینان، مدیران خلاق و مبتکر را از افرادی که سابقه بسیار کمی از تحول داشتند جدا می‌کرد. آنها چه بودند؟ AQONE (ارتباط، پرسش، مشاهده، شبکه‌سازی، آزمایش). این عناصر می‌توانند در رهبری کارآفرینی و مدل کلی کسب و کار شما گنجانده شوند. باید توانایی پیوند ایده‌ها یا مشکلات نامرتبط از زمینه‌های مختلف مانند علم، فلسفه یا هنر را با مشکلات شرکت بفهمید و چه راهی بهتر از ارتباط موثر با دیگران است؟

سوال دیگر اینکه اگر مهارت‌های ارتباطی‌تان ضعیف است، چگونه می‌توانید رهبری یک تجارت را برعهده بگیرید، کارکنان را مدیریت کنید و با سرمایه گذاران، مشتریان و بازرگانان تعامل داشته باشید؟ حتی اگر یک درونگرای طبیعی هستید و ترجیح می‌دهید خودتان را در اولویت قرار دهید، برای کسب و کارتان ضروری است که یک ارتباط موثر باشید.

بسیاری از کارآفرینان با عقل خود زندگی می‌کنند. بنابراین، با داشتن ارتباطات ماهر، می‌توانند توافقات شگفت‌انگیز زیادی را با شرایط و ضوابطی که به نفع هر دو طرف معامله است، پیش ببرند. البته، همه این هدیه را به اشتراک نمی‌گذارند، پس چگونه می‌توانید در ارتباطات خود موفق شوید زمانی که مسئولیت کسب و کار را هم بر عهده دارید؟

گفتگو: تنها راهی که می‌توانید به طور مؤثر ارتباط برقرار کنید این است که آن را بیشتر انجام دهید. نه، پیامک و ایمیل به حساب نمی‌آیند!

پرسیدن: باید مهارت یافتن سؤال مناسب برای تحریک نوآوری را داشته باشید. بسیاری از صاحبان کسب و کار موفق سؤال خاصی را که هنگام ارائه ایده برای یک سرمایه‌گذاری جدید پرسیده بودند به یاد می‌آورند.

گوش دادن: اغلب اوقات، بهترین ارتباط دهنده کسی است که به دیگران گوش می‌دهد. با این کار می‌توانید یاد بگیرید و با در نظر گرفتن فرآیندهای فکری دیگران مشکل را حل کنید.

زبان بدن: آنها می‌گویند که 90 درصد از ارتباطات زبان بدن است. شما ممکن است متخصص زبان بدن نباشید، اما هنوز هم می‌توانید از طریق حرکات بازو یا وضعیت بدن، حسی از آنچه منتقل می‌شود دریافت کنید. این یک مهارت ذاتی برای بسیاری از افراد است.

بازاریابی دیجیتال

همانطور که تجارت شما موفق‌تر می‌شود، می‌توانید به دنبال استخدام یک متخصص بازاریابی دیجیتال باشید. تا آن زمان، بسیاری از تبلیغات، بازاریابی و تبلیغات باید توسط شما و شاید یک متخصص دیگر انجام شود. این شامل رسانه‌های اجتماعی، سئو، بازاریابی موبایلی و مجموعه‌ای از عناصر دیگر است تا اطمینان حاصل شود که آگاهی از برند را افزایش می‌دهید. هنگامی که شرکت شما رشد کرد، می توانید یک شرکت بازاریابی حرفه‌ای را برای افزایش تلاش خود استخدام کنید.

فناوری

اینکه بگوییم ابزارهای آنلاین زیادی در اختیار شما وجود دارند، دست کم گرفتن است. باور نکردنی است که چقدر می‌توان تجربه و مهارت کارآفرینی را با این گنجینه کمک‌ها: از رایانش ابری گرفته تا برنامه‌های کاربردی تلفن همراه و برنامه‌های مالیاتی افزایش داد. هر چیزی که یک کارآفرین موفق ممکن است به آن نیاز داشته باشد برای خرید در فروشگاه لوازم اداری یا آماده دانلود در گوگل در دسترس است. قبلا تنها به نیروی انسانی نیاز داشتید اما الان باید تلفیقی از این دو بسازید.

البته، در وهله اول باید هوش و ذکاوت استفاده از این فناوری را داشته باشید. اگر شما به اندازه همتایان خود در زمینه فناوری مهارت ندارید، در مضیقه هستید. لازم است به اندازه کافی شایستگی داشته باشید تا بتوانید از سیستم مدیریت پروژه بهره ببرید و دانش موبایلی خود را به حداکثر برسانید.

نظارت

برای اینکه یک ناظر خوب باشید، باید به جزئیات توجه کنید. این اغلب به معنای نشستن در کنار و مشاهده مشکلات رایجی است که هر روز اتفاق می‌افتند. مشاهدات شما می‌تواند به شما این امکان را بدهد که راه حل‌های تجاری منحصر به فردی برای رسیدگی به این مسائل تولید کنید.

شبکه‌سازی

به‌عنوان یک شبکه‌ساز خوب، باید اصرار داشته باشید که زمان و منابعی را برای ارائه ایده‌ها، آزمایش این مفاهیم، و سنجش نظر دیگران از طریق شبکه گسترده‌ای از کارشناسان که دیدگاه‌های منحصربه‌فردی دارند، اختصاص دهید. مهارت کارآفرینی تنها به انجام کار در شرکتتان خلاصه نمی‌شود و باید بتوانید با دیگران نیز ارتباطی سازنده داشته باشید.

آزمایش کردن

تنها راه تعیین اینکه آیا فرضیه شما درست است یا نه، آزمایش است، که البته مهارت ضروری دیگری است که باید داشته باشید. آزمایش، مؤلفه اصلی در سازمان شماست زیرا کنجکاوی فکری بهترین را برای شما به ارمغان می‌آورد.

انعطاف‌پذیری شناختی

برای اینکه یک کارآفرین موفق باشید، باید اشتباهات خود را نیز بپذیرید. با امتناع از اعتراف به اینکه اشتباه کرده‌اید، فقط خود و شرکتتان را برای شکست آماده می‌کنید. کارآفرینی نیاز به انعطاف دارد. برای رقابت در بازار جهانی، باید بتوانید خود را با تغییرات وفق دهید. این مهارتی است که افراد کمی آن را حفظ می‌کنند، بنابراین شاید زمان آن رسیده است که انعطاف‌پذیری را در تفکر استراتژیک روزانه خود ایجاد کنید.

سازمان‌دهی

هنگامی که موضوع سازمان‌دهی در دنیای تجارت مورد بحث قرار می گیرد، بلافاصله به منظم بودن کاغذهای روی میزتان یا مشخص بودن قرارملاقات‌هایتان فکر می‌کنید. با وجود ضروری بودن این موارد باید نکات بیشتری را در نظربگیرید.

  • جلسه ای ترتیب دهید که به اصول بنیادی شرکت شما پایبند باشد و ایده‌های شما را پرورش دهد.
  • از سازمان به عنوان پله‌ای برای تولید محل کار پربارتر استفاده کنید.
  • سیاست‌های کاری هوشمندانه ایجاد کنید که کارمندان را قادر می‌سازد با موفقیت از خانه کار کنند.
  • زمان خود را ارزیابی و تجزیه و تحلیل کنید. ابتدا بفهمید چه کاری باید انجام شود.
  • خیلی خوب است که بدانیم همه چیز کجاست، اما سازماندهی بسیار بیشتر از فایل‌ها و یادداشت های پس از آن است.

 

در بازار جهانی فوق رقابتی امروز چه مهارت دیگری برای کارآفرینان مورد نیاز است؟ احتمالا فهرست بلندبالایی از نکاتی وجود دارد که همه صاحبان کسب‌وکار، چه رئیس یک استارت‌آپ کوچک یا رهبر یک شرکت چند ملیتی، باید در نظر بگیرند. همچنین برای ذهنیت کارآفرینی حیاتی است که فراتر از یک فرد که مالک انحصاری یک تجهیزات فناوری یا یک فروشگاه خرده فروشی است حرکت کند. همه دارای روحیه کارآفرینی هستند فقط باید آن را پرورش داد و پرورش داد.

به نظر شما کدام یک از این مهارت ها برای یک کارآفرین مهم است؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید!